Prieš pat šventes, gruodžio 21 dieną, „Latvijas kotakta karate lyga“ (LKKL) suorganizavo puikų tarptautinį turnyrą „Oppen LKKL championship 2019“. Turnyre kovėsi kovotojai iš Lietuvos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir žinoma Latvijos. Šventiniu laikotarpiu, draugiškame turnyre kovėsi šalys kelių karatė federacijų atstovės. Todėl, lietuviams buvo tikras iššūkis kautis su pajėgiais užsienio kovotojais pagal šeimininkų nustatytas taisykles. Jos skyrėsi tuo, kad vaikai turėjo rungtyniauti pagal pilno kontakto (suaugusiųjų) taisykles.

Šį iššūkį priėmė 9 kovotojai iš Kuršėnų ir papildė 36 kovotojų iš Lietuvos (Akmenės, Kėdainių, Marijampolės) komandą. Net 7 kuršėniškiai lipo ant apdovanotojų pakylos. Čempionais tapo Mėta Salygaitė ir Gvidas Rimkus. Gvidui už įspūdingą smūgį įteiktas specialus, geriausios technikos vyrų tarpe, prizas. Antrąsias vietas iškovojo Domantas Pekštys ir Teodora Kaveckaitė. Teodora pralaimėjo, labai atkaklioje kuršėnietiško finalo kovoje, Mėtai Salygaitei. Po pralaimėjimų pusfinaliuose, visiems kovotojams reikėjo susikaupi ir kautis kovose dėl trečios vietos, tai sėkmingai pavyko padaryti: Raigardui Salygai, Miglei Misiulytei ir Nojui Grikštui. Iškovojusi 6 aukso medalius lietuvių komanda liko 3 vietoje, antri ukrainiečiai, nepralenkiami – šeimininkai latviai. Visi turnyro prizininkai apdovanoti įspūdingais trofėjais ir gausybe rėmėjų prizų. LKKL tokį turnyrą organizavo pirmą kartą. Renginys buvo pravestas profesionaliai, todėl tikimės, kad kaimynai nesustos ir dažniau sudarys progų pasisvečiuoti ir sudalyvauti.
Šiuos metus karatistai užbaigė su aukštai pakeltomis galvomis, nes apžvelgus nuveiktus darbus yra kuo pasididžiuoti. Per metus sudalyvauta 15 turnyrų Lietuvoje ir 4 užsienyje , suorganizuotos 3 stovyklos, sudalyvauta 7-iose, pirmą kartą suorganizuotas tarptautinis turnyras Kuršėnuose. Per visas varžybas į Kuršėnus parvežta 298 medaliai iš jų net 144 aukso spalvos. Patys „pačiausi“ 2 sidabriniai iškovoti U-16, Europos čempionate, Prahoje. Visa tai Kuršėnų kyokushin karate klubo DAO, Kuršėnų sporto mokyklos, Šiaulių rajono savivaldybės, Neformaliojo vaikų švietimo programų ir žinoma pačių svarbiausių vaikų ir jų tėvelių darbo vaisiai, kuriuos nuraškius galima ir pailsėti. Pailsėjus, Naujų 2020 metų treniruotės prasidės nuo sausio 6 dienos, kur karatistų lauks nauji tikslai ir iššūkiai.